O nás

Slovak Fashion Council (SFC) je profesionálna nezisková organizácia, ktorá podporuje a rozvíja slovenský módny ekosystém. SFC vzniklo v roku 2011 a jeho zakladateľkou je módna návrhárka Dana Kleinert s mnohými domácimi aj zahraničnými oceneniami.

Misia

Misiou je zvyšovať vzdelanostnú úroveň dizajnérov a profesionálov z odvetvia, prinášať návrhárom a značkám príležitosti na predaj v maloobchode a získavanie veľkoobchodných objednávok; vytvárať možnosti na prezentovanie sa doma aj v zahraničí a je oporným profesionálnym biznis miestom pre módne a textilné odvetvie na Slovensku a pre zahraničie.

Vízia

Víziou SFC je zdokonaliť fungovanie módneho priemyslu na Slovensku tak, aby domáci dizajnéri a profesionáli z odvetvia vytvárali zisk, aby tvorili významnú zložku kreatívneho priemyslu a kultúry a aby Slovensko získalo dôveryhodnosť a vytvorilo si charakteristické povedomie v zahraničí.

Kontakt:
hello@slovakfashioncouncil.sk

Office a poštová adresa:
Na riviére 2
849 04 Bratislava
Slovensko

Fakturačná adresa:
Panská 17
811 01 Bratislava
Slovensko

Fakturačné údaje:
IČO: 42256844
DIČ: 2023740389
BANK / IBAN        
SK4711000000002924866460

Výkonná riaditeľka: Zuzana Bobíková 
zuzana.bobikova@slovakfashioncouncil.sk

Zuzana získala titul MA v strategickom manažmente a v kombinácii so skúsenosťami v kreatívnom sektore chcela podporiť vyvijajúci sa segment módy na Slovensku. Neskôr spolu s úspešnou módnou návrhárkou, Danou Kleinert, vytvorila stratégiu podpory pre slovenský módny priemysel a oddecembra 2019 vedie Slovak Fashion Council (SFC).

 

Zakladateľka: Dana Kleinert 
info@slovakfashioncouncil.sk

Dana dokončila štúdium textilného dizajnu v roku 2001 a od tej doby vybudovala vlastnú značku pod svojím menom Dana Kleinert. Po výhre Young Creative Entrepreneur pod záštitou British Council sa rozhodla vytvoriť Slovak Fashion Council , ktorý pomáha miestnym módnym návrhárom profesionálne a rýchlo rásť. V roku 2013 získala Národnú cenu za dizajn.  

Logo Slovak Fashion Council si môžte stiahnuť  TU

 

 

V roku 2022 nás podporujú: