Máme úspešne za sebou Fashion Map Weekend 2023

V piatok 20. a 21. októbra sa v Primaciálnom paláci konal už druhý ročník Fashion Map Weekend. Je to kurátorovaný program jedinečných zážitkov, kde má hlavné slovo móda.

Slovak Fashion Council predstavil pestrú paletu aktivít, kde sme mali možnosť diskutovať s renomovanými návrhármi a odborníkmi z oblasti módy a dizajnu, zúčastnili sme sa praktických workshopov zameraných na tvorbu kapsulového šatníka a hľadanie kvalitných vintage kúskov a objavili sme aj tajomstvá starostlivosti o odev a doplnky. 

Piatok sa začal prehliadkou showroomov a inštalácií rôznych dizajnérov a značiek, vrátane Nehera, Ateliér Rabada, Juhasz Marta Jewelry, Zuzana Serbak Shoes, Allate Milinery, Fashion Map Corner, Best Fashion Talents a Atelier 343. Nasledovalo otvorenie podujatia našou riaditeľkou Zuzanou Bobikovou, ktoré dotvorila svojim umeleckým prednesom Žaneta Morovská. Ďalej sme sa plynule presunuli do diskusie o súčasnom stave a budúcnosti slovenskej módy, ktorú moderovala Martina Beňová z aktuality.sk a hostkami boli manažérka Mercedes-Benz Fashion Live! Zora Husarčíková, pani Júlia Sabová z VŠVU, poslankyňa NRSR Dana Kleinert a v neposlednom rade naša riaditeľka Zuzana Bibiková. Večer uzavrela módna performance finalistov súťaže Best Fashion Talent 2023, ktorú spoločne vyhlasujú SFC a MBFL! a DJ Frala.

Sobota bola nabitá zaujímavými udalosťami, vrátane diskusie o Najlepších najmladších talentoch v móde na Slovensku s účasťou dizajnárov a členov poroty BFT 2023, ako aj diskusií o udržateľnosti v móde, zaujímavom rozhovore s Danou Lapšanskou o histórii módy a jej etických aspektoch. S hlavným rečníkom podujatia, zástupcom úspešnej slovenskej značky Nehera bol módny redaktor Zdenko Gáfrik a diskutoval o tom, čo sa skrýva za cenami dizajnérskych značiek, ako sa určuje hodnota dizajnových kúskov a prečo je dôležité podporovať lokálnu módu.

Okrem diskusií mali návštevníci možnosť zúčastniť sa praktických workshopov, ktoré zahŕňali témy ako tvorba koženej tašky so Zuzanou Vrábeľovou, štylový výber z druhej ruky s Beica Concept Store a starostlivosť o šperk, a bižutériu so šperkárkou Mártou Juhász alebo Styling kapsulového šatníka pre sezónu jeseň/zima s Barborou Yurkovič.

Fashion Map Weekend 2023 priniesol návštevníkom možnosť nahliadnuť do dizajnérskych showroomov, vychutnať si pop-up a nakupovanie lokálnej módy, ale aj obohatiť o aktuálne témy a npvé poznatky týkajúce sa módneho sveta.