Open Call: Best Fashion Talent 2024

Best Fashion Talent - ocenenie, ktoré objaví najväčší dizajnérsky módny talent roka!

Otvárame nový ročník programu a spúšťame Open Call!

REGISTRÁCIA 2.5. – 15.7. 2024

Best Fashion Talent alebo „Najlepší módny talent“ je ocenenie udeľované raz ročne organizáciami Slovak Fashion Council a Mercedes-Benz Fashion Live! Titul získava absolvent odborného štúdia v oblasti odevného dizajnu, ktorý presvedčí odbornú porotu svojou tvorbou, kolekciami, prácou s princípmi udržateľnosti a odhodlaním naštartovať svoju kariéru ako módny dizajnér.

 

Ocenenie Best Fashion Talent nie je len titul. Je to najmä podporný program, ktorý pomáha mladému návrhárovi nasmerovať svoju tvorbu a prináša mu príležitosti na rozvoj. Výsledkom je ucelená módna kolekcia s vlastným rukopisom autora, s možnosťou prezentácie doma aj v zahraničí, ako aj príležitosti na predaj jeho modelov. Víťaz absolvuje cyklus módnej sezóny s podporou profesionálov z módnej praxe.

OPEN CALL

Link na prihlásenie nájdete vo forme registračného formuláru  >>>  TU

Z prihlásených dizajnérov vyberie odborná porota max. 8 kandidátov - semifinalistov, ktorí osobne odprezentujú svoju ostatnú kolekciu pred odbornou porotou - 10. septembra 2024 v Bratislave. Traja finalisti postupujú do finále, počas ktorého svoje kolekcie budú prezentovať na podujatí Mercedes-Benz Fashion Live! v októbri tohto roka. Víťaz Best Fashion Talent bude vyhlásený po odprezentovaní kolekcií na móle.

Kompletný štatút súťaže nájdete TU.

Už teraz sa tešíme na nové talenty a ich tvorbu!

Za finančnú podporu ďakujeme Nadácii Tatra banka!

 

Tím Slovak Fashion Council a Mercedes-Benz Fashion Live! - organizátori Best Fashion Talent