Nová mediálna spolupráca s diva.sk pomôže budovať povedomie o lokálnej móde

V Slovak Fashion Council sa systematicky venujeme mapovaniu slovenského módneho ekosystému a naším cieľom je poskytnúť unikátny zoznam prezentačných a predajných miest so slovenskou a lokálnou módou a dizajnom. Chceme verejnosti prostredníctvom nášho projektu Fashion Map jednoduchšie umožniť vyhľadávať a podporovať slovenských návrhárov a módne značky.

Teší nás, že Fashion Map bude teraz dostupná aj na webe diva.sk, ktorý je súčasťou najčítanejšieho spravodajského portálu aktuality.sk. Náš online katalóg fashionmap.sk tak bude prístupný širokej verejnosti aj prostredníctvom tohto kanála. Spolupráca medzi SFC a diva.sk pomôže budovať povedomie o lokálnej móde a zvýšiť informovanosť o jednotlivých členoch mapy.

V súčasnosti sa často hovorí o udržateľnej móde z rôznych strán a zdá sa, že tento "problém" je už vyriešený. Avšak, nezabúdajme na silu, ktorú máme ako spotrebitelia, a na vplyv, ktorým disponujeme prostredníctvom našich nákupných rozhodnutí. Práve malé kroky, ktoré urobíme každý deň, sú kľúčové pre budovanie udržateľnejšej módnej budúcnosti.

Fashion Map a online verzia fashionmap.sk ponúkajú skvelé nástroje na získanie relevantných informácií o autentickom dizajne a kreativite. Tieto platformy nielenže podporujú udržateľnosť lokálnych ekonomík, ale aj umožňujú objavovať dizajnérske ateliéry a showroomy, ktoré sú skrytými pokladmi nášho módneho sveta.

V Slovak Fashion Council veríme, že módna mapa je cenným zdrojom pre všetkých, ktorí si vážia životné prostredie, hľadajú autentickú inšpiráciu a chcú svojimi nákupmi aktívne podporovať lokálnu scénu a ekonomiku. Teraz máme možnosť urobiť rozumné rozhodnutia a vytvoriť pozitívne zmeny v módnom priemysle prostredníctvom jednoduchého a zmysluplného nakupovania.

Fashion Map otvára cestu k udržateľnejšej a spravodlivejšej móde. Je na nás, ako spotrebiteľoch, ako využijeme tieto nástroje a ako budeme prinášať pozitívne zmeny prostredníctvom našich každodenných rozhodnutí. Nezabúdajme, že aj malé kroky môžu mať veľký dopad na budúcnosť módy.

 

Text: Andrea Gregorová