Global Fashion Summit v Kodani

V júni sme mali možnosť zúčastniť sa na prestížnom podujatí Global Fashion Summit, ktoré sa konalo v živom prostredí koncertnej sály v Kodani.

Podujatie privítalo viac ako 1 000 zástupcov značiek, maloobchodníkov, politikov, výrobcov a inovátorov. Téma tohto roka - "Ambition to Action" - mala motivovať ku konkrétnymi opatreniam, ktoré by posúvali módu smerom k udržateľnej budúcnosti, nielen z hľadiska životného prostredia, ale aj sociálnych aspektov.  

Summit ponúkol zaujímavé diskusie a prezentácie založené na konkrétnych príkladoch a dôkazoch, pričom viac ako polovica programu bola venovaná vzdelávacím a obchodným prípadovým štúdiám s dôrazom na akčné opatrenia.

Prítomnosť riaditeľky Slovak Fashion Council Zuzany Bobikovej v spoločnej panelovej diskusii s ďalšími členmi European Fashion Alliance, podčiarkuje snahu Slovenska prispievať k pozitívnym zmenám v módnom priemysle.

"Ako jeden zo zakladajúcich členov European Fashion Alliance sa tešíme z príležitostí zapájať sa do medzinárodných aktivít v oblasti módy, ako aj z možnosti vzájomne zdieľať skúsenosti v rámci európskych krajín, “ uviedla Zuzana Bobiková.

Navštívili sme tiež Veľvyslanectvo SR v Dánsku, aby sme sa s Ivanou Bennárovou, ktorá je poverená jeho vedením, zhovárali o možnostiach prezentácie a príležitostiach pre našich módnych tvorcov v tejto krajine.

 

Text: Andrea Gregorová

Za podporu aktivít vrámci European Fashion Alliance ďakujeme Nadácii mesta Bratislavy v programe Rozvoj kapacít.