Clarity projekt

Jednou z kľúčových aktivít Slovak Fashion Council je podpora udržateľnosti. V spolupráci so secondhandom Nosene, ktorý okrem iného redesignuje staré alebo poškodené oblečenie pod svojou značkou Renewals by Nosene sme vytvorili mini kolekciu pozostávajúcu z niekoľkých základných strihov, ktorá vznikla z nepoužitého alebo poškodeného oblečenia.

Módna kolekcia pozostáva z dvoch košieľ, kabelky, variabilnej zavinovacej sukne a destkých šiat. Projekt sme prvý krát predstavili počas našej akcie Fashion Map Weekend a súčasťou prezentácie bol aj workshop, ktorého účastníci si mohli proces upcyklácie sami vyskúšať. Po skončení workshopu  nasledovala mini módna prehliadka, ktorá priniesla inšpirácie na stylingy jednotlivých kúskov z upcyklovanej kolekcie.

Cieľom tohto projektu je zvýšiť povedomie a podporiť dôležitosť opätovného využitia starého oblečenia za účelom predĺžila jeho životnosť. V apríli plánujeme aj ďalšie podujatie, aby sme na tento koncept nadviazali a rozšírili ho medzi širšie publikum.

Všetky strihy sú zároveň sprístupnené verejnosti na DIY a stiahnuť si ich môžete tu:

1. Off-shoulder košeľa

2. Košeľa s vreckom

3. Puffer taška

4. Variabilná zavinovacia sukňa

5. Detské šaty

📷 Adriana Pristas @adriana.prist / Jarka Črepová

Styling: Petra Petra @rogue_minimal_